Тип на 1273-Директно дејство 2 / 2way Клипот вентил - Кина Ningbo Quanjia Пневматски

Тип на 1273-Директно дејство 2 / 2way Клипот вентил

Краток опис:

Вентил 1273 е директно дејство клипот вентил. цевка затка и клипот водич се заварени заедно за да се подобрување на отпорност на притисок и течење-затегнатоста. Разни печат материјал комбинации се достапни во зависност од апликацијата. вентилите ги задоволуваат Класа на заштита IP65


детали за производот

Тагови производ

· Компактен дизајн, до DN4

· Сервис-пријателски рачно редефинирање

· Висок притисок варијанти за гасови и течности

 Технички карактеристики:

отвор: DN1.5 - DN4 mm
Тело материјал: Месинг или нерѓосувачки челик
Вид на контрола: Nomally Затворено (Стандард); Nomally отворено
Печати материјал: NBR; EPDM; FKM
медиумитеNBR EPDM FKM Неутрална течности; egcompressed воздух; вода; Масло и масти-слободен течности, топла вода; aceton; воден алкален раствор на топол воздух; per-раствор
температура на медиум:NBR EPDM FKM  -10 ℃ до + 80 ℃ -30 ℃ до + 110 ℃-10 ℃ до + 120 ℃
Работа под притисок: Max.5.0Mpa
На медиум вискозитет: ≤21mm2 / ови
Собна температура: -10 ℃ до + 50 ℃
Стандардна Напон: AC: 220V, 110V, (50 / 60Hz) DC: 24V
толеранција на напон: ± 10%
Класа на заштита: IP65 со кабелски приклучок

 Подредување Код:

модел

(NC, месинг)

Модел (NC, СС)

Порт конекција (G)

отвор

(Mm)

КВ    

(M 3/ h)

работа под притисок

(MPa)

K L × × H

(Mm)

1273006-015.1230

1673006-015.1230

G1 / 8

1.5

0.06

0-2,5

40 × 25 × 69

1273006-015.1440

1673006-015.1440

G1 / 8

1.5

0.06

0-5,0

40 × 25 × 79

1273006-02.1230

1673006-02.1230

G1 / 8

2

0.09

0-1,6

40 × 25 × 69

1273006-02.1440

1673006-02.1440

G1 / 8

2

0.09

0-2,5

40 × 25 × 79

1273006-03.1230

1673006-03.1230

G1 / 8

3

0.2

0-0,4

40 × 25 × 69

1273006-03.1440

1673006-03.1440

G1 / 8

3

0.2

0-1,0

40 × 25 × 79

1273008-015.1230

1673008-015.1230

G1 / 4

1.5

0.06

0-2,5

40 × 25 × 69

1273008-015.1440

1673008-015.1440

G1 / 4

1.5

0.06

0-5,0

40 × 25 × 79

1273008-02.1230

1673008-02.1230

G1 / 4

2

0.09

0-1,6

40 × 25 × 69

1273008-02.1440

1673008-02.1440

G1 / 4

2

0.09

0-2,5

40 × 25 × 79

1273008-03.1230

1673008-03.1230

G1 / 4

3

0.2

0-0,4

40 × 25 × 69

1273008-03.1440

1673008-03.1440

G1 / 4

3

0.2

0-1,0

40 × 25 × 79

1273010-04.1230

1673010-04.1230

G3 / 8

4

0.38

0-0,1

40 × 25 × 71

1273010-01.1440

1673010-01.1440

G3 / 8

4

0.38

0-0,6

40 × 25 × 82

 опции:

· Нормално отворен

· ПНП конекција

· Експлозија-доказ верзии

За повеќе детали, Ве молиме контактирајте со: quanjia@nbquanjia.com

 IMG_4540

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Online Chat !