Тип на 1762-Servo- помага 2 / 2way дијафрагмата вентил - Кина Ningbo Quanjia Пневматски

Тип на 1762-Servo- помага 2 / 2way дијафрагмата вентил

Краток опис:

На 1762 вентил е серво-електромагнетниот вентил. А минимум диференцијален притисок е секогаш потребна за функционирање на вентил. Различни дијафрагмата материјал комбинации и методи на работа се достапни во зависност од апликацијата. За намалување на задолжителната енергија, сите калеми може да биде донесено со електронски намалување на моќта. На вентилот може да биде опремен со рачно редефинирање за лесно одржување и пуштање во работа. вентилите ги задоволуваат Класа на заштита IP65

· Серво-дијафрагмата вентил со отвор до DN50

· Експлозија-доказ верзии

· Сервис-пријателски рачно редефинирање

· Временски прекинувач може да биде опремен


 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  版权归千图网所有,盗图必究

  Технички карактеристики:

  отвор: DN14-50mm
  Тело материјал: од нерѓосувачки челик
  Вид на контрола: Nomally Затворено (Стандард); Nomally отворено
  Печати материјал: NBR; EPDM; FKM
  медиумитеNBR EPDM FKM Неутрална течности; egcompressed воздух; вода; Масло и масти-слободен течности, топла вода; aceton; воден алкален раствор на топол воздух; per-раствор
  температура на медиум:NBR EPDM FKM  -10 ℃ до + 80 ℃ -30 ℃ до + 110 ℃-10 ℃ до + 120 ℃
  Работа под притисок: Max.1.6Mpa
  На медиум вискозитет: ≤21mm2 / ови
  Собна температура: -10 ℃ до + 50 ℃
  Стандардна Напон: AC: 220V, 110V, (50 / 60Hz) DC: 24V
  толеранција на напон: ± 10%
  Класа на заштита: IP65 со кабелски приклучок

   Подредување Код:

  модел

  (NC)

  Порт конекција (G)

  отвор

  (Mm)

  КВ    

  (M 3/ h)

  работа под притисок

  (MPa)

  K L × × H

  (Mm)

  1762008.1230

  G1 / 4

  14

  1.9

  0,03-1,6

  65 × 40 × 102

  1762010.1230

  G3 / 8

  14

  3.0

  0,03-1,6

  65 × 40 × 102

  1762015.1230

  G1 / 2

  14

  3.7

  0,03-1,6

  65 × 40 × 102

  1762020-14,1230

  G3 / 4

  14

  4.0

  0,03-1,6

  69 × 60 × 107

  1762020-25,1230

  25

  8.5

  0,03-1,6

  92 × 60 × 122

  1762025.1230

  G1

  25

  11

  0,03-1,6

  92 × 60 × 122

  1762032.1440

  G11 / 4

  40

  23

  0,05-1,6

  125 × 92 × 143

  1762040.1440

  G11 / 2

  40

  25

  0,05-1,6

  125 × 92 × 143

  1762050.1440

  G2

  50

  40

  0,05-1,6

  150 × 109 × 160

   опции:

  · Нормално отворен

  · ПНП конекција

  · Експлозија-доказ верзии

  За повеќе детали, Ве молиме контактирајте со: quanjia@nbquanjia.com

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !