Тип на 2004 2 / 2way Пневматски Шатл вентил - Кина Ningbo Quanjia Пневматски

Тип на 2004 2 / 2way Пневматски Шатл вентил

Краток опис:

Вентил 2004 година е директно дејство пневматски шатл вентил. Таа работи во зависност од внатрешното движење на клипот се снабдува со воздух, На крајот на својата мозочен удар, притиска клипот на печат на седиштето или се движи awsy од тоа да им се овозможи на еден проток на флуиди или запирање од тече, како седиште е совршено тесни и одзема течност притисоци празнење на неа, притисокот да се оди на клипот е целосно независна од притисокот на течноста, неговата целосна создаден и подобри внатрешната динамика овозможи минимални загуби притисок, исто така


детали за производот

Тагови производ

· Компактен дизајн, нерѓосувачки stell тело, било монтажната положба

· Оперативни брзо, голем флукс, губење на низок притисок

· Отпорност на вакуум

Технички карактеристики:

Темата Крај: G3 / 8 - G2
прирабница: DN65-DN100
Контрола на притисокот: 0.3-0.8Mpa
Печати материјал: EPDM / FKM
Применливи Флуид FKM-Погодно за повеќето течност, освен пареа; EPDM-Погодно за пареа и топла вода, несоодветни за масла, масти, горива и сл
температура на медиум: -20 ℃ до + 150 ℃
Собна температура: -20 ℃ до + 80 ℃

 Подредување Код:

модел

(NC, месинг)

Порт конекција (G)

отвор

(Mm)

работа под притисок

(MPa)

K L × × H

(Mm)

2004010

G3 / 8

10

0-1,6

98 × 46 × 56

2004015

G1 / 2

15

0-1,6

112 × 52 × 61

2004020

G3 / 4

20

0-1,6

135 × 64 × 72

2004025

G1

25

0-1,6

143 × 69 × 78

2004032

G11 / 4

32

0-1,6

165 × 86 × 94

2004040

G11 / 2

40

0-1,6

180 × 96 × 104

2004050

G2

50

0-1,6

207 × 108 × 116

2004865

прирабница

65

0-1,6

192 × 180 × 4- ¢ 18

2004880

прирабница

80

0-1,6

212 × 195 × 8- ¢ 18

20048100

прирабница

100

0-1,6

227 × 215 × 8- ¢ 18

 опции:

· Нормално отворен

· ПНП конекција

· Под седиштетоIMG_4551

·Електромагнетниот вентил

· Граница прекинувач

За повеќе детали, Ве молиме контактирајте со: quanjia@nbquanjia.com

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Online Chat !