Тип на 2252-Servo- помага 2 / 2way дијафрагмата вентил - Кина Ningbo Quanjia Пневматски

Тип на 2252-Servo- помага 2 / 2way дијафрагмата вентил

Краток опис:

Во 2252 вентил е серво-електромагнетниот valveavailable во Nomally затворен и Nomally отворено верзии. А минимум диференцијален притисок е секогаш потребна за функционирање на вентил. Различни дијафрагмата материјал комбинации и методи на работа се достапни во зависност од апликацијата. За намалување на задолжителната енергија, сите калеми може да биде донесено со електронски намалување на моќта. На вентилот може да биде опремен со рачно редефинирање за лесно одржување и пуштање во работа. вентилите ги задоволуваат Класа на заштита IP65 


 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo/Shanghai
 • Payment Termsg: T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Во 2252 вентил е серво-електромагнетниот valveavailable во Nomally затворен и Nomally отворено верзии. А минимум диференцијален притисок е секогаш потребна за функционирање на вентил. Различни дијафрагмата материјал комбинации и методи на работа се достапни во зависност од апликацијата. За намалување на задолжителната енергија, сите калеми може да биде донесено со електронски намалување на моќта. На вентилот може да биде опремен со рачно редефинирање за лесно одржување и пуштање во работа. вентилите ги задоволуваат Класа на заштита IP65

   · Серво-дијафрагмата вентил со отвор до DN50

  · Експлозија-доказ верзии

  · Сервис-пријателски рачно редефинирање

  · Временски прекинувач може да биде опремен

  Технички карактеристики:

  详情

  отвор: DN14-50mm
  Тело материјал: месинг
  Вид на контрола: Nomally Затворено (Стандард); Nomally отворено
  Печати материјал: NBR; EPDM; FKM
  медиумитеNBR EPDM FKM Неутрална течности; egcompressed воздух; вода; Масло и масти-слободен течности, топла вода; aceton; воден алкален раствор на топол воздух; per-раствор
  температура на медиум:NBR EPDM FKM  -10 ℃ до + 80 ℃ -30 ℃ до + 110 ℃-10 ℃ до + 120 ℃
  Работа под притисок: Max.1.6Mpa
  На медиум вискозитет: ≤21mm2 / ови
  Собна температура: -10 ℃ до + 50 ℃
  Стандардна Напон: AC: 220V, 110V, (50 / 60Hz) DC: 24V
  толеранција на напон: ± 10%
  Класа на заштита: IP65 со кабелски приклучок

   Подредување Код:

  модел

  (NC)

  Порт конекција (G)

  отвор

  (Mm)

  КВ    

  (M 3/ h)

  работа под притисок

  (MPa)

  K L × × H

  (Mm)

  2252008.1230

  G1 / 4

  14

  1.9

  0,03-1,6

  67 × 41 × 91

  2252010.1230

  G3 / 8

  14

  3.0

  0,03-1,6

  67 × 41 × 91

  2252015.1230

  G1 / 2

  14

  3.7

  0,03-1,6

  67 × 41 × 91

  2252020.1230

  G3 / 4

  20

  8.5

  0,03-1,6

  85 × 60 × 108

  2252020-25,1230

  25

  12

  0,03-1,6

  100 × 60 × 107

  2252025.1230

  G1

  25

  12

  0,03-1,6

  100 × 60 × 107

  2252032.1440

  G11 / 4

  40

  23

  0,05-1,6

  135 × 92 × 128

  2252040.1440

  G11 / 2

  40

  25

  0,05-1,6

  135 × 92 × 128

  2252050.1440

  G2

  50

  40

  0,05-1,6

  160 × 109 × 145

   опции:

  · Нормално отворен

  · ПНП конекција

  · Експлозија-доказ верзии

  За повеќе детали, Ве молиме контактирајте со: quanjia@nbquanjia.com

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !