Тип на 2261-Servo- помага 2 / 2way дијафрагмата вентил - Кина Ningbo Quanjia Пневматски

Тип на 2261-Servo- помага 2 / 2way дијафрагмата вентил

Краток опис:

На 2261 вентил е серво-електромагнетниот вентил. А минимум диференцијален притисок е секогаш потребна за функционирање на вентил. Различни дијафрагмата материјал комбинации и методи на работа се достапни во зависност од апликацијата. стандард за домување месинг ги задоволува сите европски барања за вода за пиење. Dezincification отпорни месинг е достапна за другите пазари. материјал на телото е исто така можат да ја заокружи со нерѓосувачки челик верзија (1761). За намалување на задолжителната енергија, сите калеми може да биде донесено со електронски намалување на моќта. На вентилот може да биде опремен со рачно редефинирање за лесно одржување и пуштање во работа. вентилите ги задоволуваат класа IP65 заштита на


 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo/Shanghai
 • Payment Termsg: T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  На 2261 вентил е серво-електромагнетниот вентил. А минимум диференцијален притисок е секогаш потребна за функционирање на вентил. Различни дијафрагмата материјал комбинации и методи на работа се достапни во зависност од апликацијата. стандард за домување месинг ги задоволува сите европски барања за вода за пиење. Dezincification отпорни месинг е достапна за другите пазари. материјал на телото е исто така можат да ја заокружи со нерѓосувачки челик верзија (1761). За намалување на задолжителната енергија, сите калеми може да биде донесено со електронски намалување на моќта. На вентилот може да биде опремен со рачно редефинирање за лесно одржување и пуштање во работа. вентилите ги задоволуваат Класа на заштита IP65

   · Серво-дијафрагмата вентил со отвор до DN50

  · Експлозија-доказ верзии

  · Сервис-пријателски рачно редефинирање

  · Временски прекинувач може да биде опремен

   Технички карактеристики:

  отвор: DN10-50mm
  Тело материјал: месинг
  Вид на контрола: Nomally Затворено (Стандард); Nomally отворено
  Печати материјал: NBR; EPDM; FKM
  медиумитеNBR EPDM FKM Неутрална течности; egcompressed воздух; вода; Масло и масти-слободен течности, топла вода; aceton; воден алкален раствор на топол воздух; per-раствор
  температура на медиум:NBR EPDM FKM  -10 ℃ до + 80 ℃ -30 ℃ до + 110 ℃-10 ℃ до + 120 ℃
  Работа под притисок: Max.1.6Mpa
  Применливи медиум: Неутрален гас или пареа
  На медиум вискозитет: ≤21mm2 / ови
  Собна температура: -10 ℃ до + 50 ℃
  Стандардна Напон: AC: 220V, 110V, (50 / 60Hz) DC: 24V
  толеранција на напон: ± 10%
  Класа на заштита: IP65 со кабелски приклучок

   

   Подредување Код:

  модел

  (NC)

  Порт конекција (G)

  отвор

  (Mm)

  КВ    

  (M 3/ h)

  работа под притисок

  (MPa)

  K L × × H

  (Mm)

  2261008.1230

  G1 / 4

  14

  1.9

  0,03-1,6

  65 × 40 × 102

  2261010.1230

  G3 / 8

  14

  3.0

  0,03-1,6

  65 × 40 × 102

  2261015.1230

  G1 / 2

  14

  3.7

  0,03-1,6

  65 × 40 × 102

  2261020-14,1230

  G3 / 4

  14

  4.0

  0,03-1,6

  69 × 60 × 107

  2261020-25,1230

  25

  8.5

  0,03-1,6

  92 × 60 × 122

  2261025.1230

  G1

  25

  11

  0,03-1,6

  92 × 60 × 122

  2261032.1440

  G11 / 4

  40

  23

  0,05-1,6

  125 × 92 × 143

  2261040.1440

  G11 / 2

  40

  25

  0,05-1,6

  125 × 92 × 143

  2261050.1440

  G2

  50

  40

  0,05-1,6

  150 × 109 × 160

   

  опции:

  · Нормално отворен

  · ПНП конекција

  · Експлозија-доказ верзии

  За повеќе детали, Ве молиме контактирајте со: quanjia@nbquanjia.com

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !