Тип 423-Servo- помага 2 / 2way клипот вентил - Кина Ningbo Quanjia Пневматски

Тип 423-Servo- со помош на 2 / 2way клипот вентил

Краток опис:

423 вентил е серво-клипот вентил уред во NC и NO верзии. А минимум диференцијален притисок за функција на комутација вентил. Електромагнетниот калеми се моделирани со висок квалитет на епоксидна смола. Вентилите ги задоволи степен на заштита IP65.

· Серво-клипот вентил со отвор до DN25

· Погоден за апликации гас и пареа до 160 ℃

· Олеснување вентили за компресори


 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo/Shanghai
 • Payment Termsg: T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Технички карактеристики:

  отвор: DN13-25
  Тело материјал: месинг
  Вид на контрола: Nomally Затворено (Стандард); Nomally отворено
  Печати материјал: Тефлонски / FKM
  Работа под притисок: Max.1.6Mpa
  Применливи медиум: Неутрален гас или пареа
  На медиум вискозитет: ≤21mm2 / ови
  Температура на медиум: -10 ℃ до + 180 ℃
  Собна температура: -10 ℃ до + 50 ℃
  Стандардна Напон: AC: 220V, 110V, (50 / 60Hz) DC: 24V
  толеранција на напон: ± 10%
  Класа на заштита: IP65 со кабелски приклучок

   Подредување Код:

  модел

  (NC)

  пристаниште врска  

  (G)

  отвор

  (Mm)

  КВ    

  (M 3/ h)

  работа под притисок

  (MPa)

  K L × × H

  (Mm)

  4231008

  G1 / 4

  13

  3.1

  0,05-1,6

  72 × 33 × 98

  4231010

  G3 / 8

  13

  3.1

  0,05-1,6

  72 × 33 × 98

  4231015

  G1 / 2

  13

  3.1

  0,05-1,6

  72 × 33 × 98

  4231020

  G3 / 4

  25

  12,3

  0,1-1,6

  100 × 60 × 125

  4231025

  G1

  25

  12,3

  0,1-1,6

  100 × 60 × 125

   опции:

  · Нормално отворен

  · ПНП конекција

  · Експлозија-доказ верзии

  За повеќе детали, Ве молиме контактирајте со: quanjia@nbquanjia.com

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !