Тип 523-Servo- помага 2 / 2way клипот вентил висок притисок - Кина Ningbo Quanjia Пневматски

Тип 523-Servo- со помош на 2 / 2way клипот вентил висок притисок

Краток опис:

Вид Опис:

На 523 вентил е серво-клипот вентил на располагање во Nomally затворен и Nomally отворено верзии. А минимум диференцијален притисок за функција на комутација вентил. Електромагнетниот калеми се моделирани со висок квалитет на епоксидна смола. Вентилите ги задоволи степен на заштита IP65.

· Серво-клипот вентил со отвор до DN25

· Погоден за гас на високо pressur да Max.5.0MPa

 


детали за производот

Тагови производ

Технички карактеристики:

отвор: DN13-25
Тело материјал: месинг
Вид на контрола: Nomally Затворено (Стандард); Nomally отворено
Печати материјал: Тефлонски
Работа под притисок: Max.5.0Mpa
Применливи медиум: Неутрален гас; вода
На медиум вискозитет: ≤21mm2 / ови
Температура на медиум: -10 ℃ до + 80 ℃
Собна температура: -10 ℃ до + 50 ℃
Стандардна Напон: AC: 220V, 110V, (50 / 60Hz) DC: 24V
толеранција на напон: ± 10%
Класа на заштита: IP65 со кабелски приклучок

 Подредување Код:

модел

(NC)

Порт конекција (G)

отвор

(Mm)

КВ    

(M 3/ h)

работа под притисок

(MPa)

K L × × H

(Mm)

5231008

G1 / 4

13

3.1

0,1-5,0

72 × 33 × 98

5231010

G3 / 8

13

3.1

0,1-5,0

72 × 33 × 98

5231015

G1 / 2

13

3.1

0,1-5,0

72 × 33 × 98

5231020

G3 / 4

25

12,3

0,1-4,0

100 × 60 × 125

5231025

G1

25

12,3

0,1-4,0

100 × 60 × 125

 опции:

· Нормално отворен

· ПНП конекција

· Експлозија-доказ верзии

За повеќе детали, Ве молиме контактирајте со: quanjia@nbquanjia.com

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Online Chat !